Historia Płocka światłem opowiedziana! Już w ten weekend na Starym Mieście

2021-04-29 13:50 Mr. J
laser
Autor: Ralf Vetterle

Płocki ratusz będzie tłem dla wyjątkowego multimedialnego pokazu za sprawą techniki video mappingu. W nadchodzący długi weekend – od 30 kwietnia do 3 maja – tuż po zapadnięciu zmroku różnokolorowe światło zmieni elewację zabytku.

W artystycznej formie, dzięki wyświetlanym grafikom, w symboliczny sposób nawiążemy do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Na przygotowanych animacjach pojawią się postacie, które swoimi działaniami w 1920 i 1921 roku zapisały się w historii naszego miasta, m.in. Marcelina Rościszewska, Antolek Gradowski, Tadzio Jeziorowski i marszałek Józef Piłsudski.

Urząd Miasta Płocka zaprasza od 30 kwietnia do 3 maja na nocny spacer na Stary Rynek. Każdego wieczora animacje będą prezentowane kilkukrotnie, aby każdy mógł bezpiecznie je obejrzeć. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. 20:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl