Gry bitewne powracają! Teraz spotkania odbywają się w nowym miejscu

2020-07-17 15:13 KK
Gry bitewne
Autor: Michał Żmujdzin

Do niedawna spotkania sympatyków gier bitewnych odbywały się w Spółdzielczym Domu Kultury. Teraz spotykają się oni w galerii Wisła. Spotkania odbywają się standardowo co sobotę i są na nie zaproszeni wszyscy. Wystarczą jedynie dobre chęci

Zabawa w gry bitewne zaczyna się na długo przed ustawieniem swoich wojsk na polu bitwy. Każda jednostka, czyli figurka, jest w tym przypadku unikatowa. A to dlatego, że to właśnie gracz musi ją pomalować. Nie są tu narzucane żadne normy, dlatego też wszystko zależy od jego koncepcji. Nikt nie powiedział przecież, że goblin musi być zielony!

Po odpowiednim przygotowaniu swoich wojsk należy obrać scenariusz rozgrywki. Po ustaleniu szczegółów i przygotowaniu rozpiski, w której gracze opisują jednostki biorące udział w bitwie możemy ustawić swoje wojska na wcześniej przygotowanej makiecie pola walki i zacząć zabawę. Jedyne, czego potrzebujemy w tej chwili to urządzenie do odmierzania odległości (najczęściej są to calowe miary) i kości.

Rozgrywka jest turowa. Gracze wykonują swoje ruchy w ustalonej kolejności. Każdy rodzaj jednostki cechuje się innymi atrybutami, takimi jak szansa na atak, szansa obrony czy też szybkość poruszania się. Sytuacja ta jest jednak zmienna, ponieważ w niektórych grach poszczególne postacie, chociaż są takie same mogą różnić się umiejętnościami zdobywanymi w trakcie walki.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.