Gmina na 5! Tak, mowa o Płocku, który wygrał w prestiżowym plebiscycie

2021-06-07 8:57 Mr. J
Płock
Autor: Jakub Chonchera

Płock zwyciężył w rankingu „Gmina na 5!”. Jego autorzy ocenili 674 gminy pod kątem jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców.

Badanie, już po raz trzynasty, zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Przedmiotem zainteresowania przedstawicieli uczelni była komunikacja jednostronna, czyli dostęp do informacji za pośrednictwem strony internetowej urzędu oraz komunikacja dwustronna, czyli kontakt z pracownikami urzędu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Prowadzący badanie wykorzystali metodę tzw. „tajemniczego klienta” i wcielając się w role potencjalnego inwestora kontaktowali się z urzędnikami w języku polskim i angielskim.

Najwyższy wynik w tegorocznej edycji rankingu uzyskała gmina Płock, zdobywając 41 punktów, czyli 91 proc. możliwych do uzyskania. Taki rezultat jest jednocześnie najlepszym wynikiem osiągniętym przez badane gminy w całej historii rankingu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!