Firma NextBike ma kłopoty finansowe - czy rowery miejskie znikną z Płocka?

2020-05-20 13:46 JJ
Rower Miejski
Autor: Jakub Chonchera

Ratuszowi urzędnicy uspokajają - na chwilę obecną nie ma zagrożenia dotyczącego funkcjonowania roweru miejskiego w Płocku w związku z informacjami o postępowaniu upadłościowym zgłoszonym przez operatora systemu firmę NextBike.

Wniosek do sądu złożony przez NextBike dotyczący restrukturyzacji firmy w związku z ograniczeniami z powodu pandemii. Zgodnie z informacją ze spółki NextBike postępowanie restrukturyzacyjne ma za zadanie zawarcie układu z wierzycielami polegającego na odsunięciu w czasie płatności do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych

Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Jak dowiedzieliśmy się w płockim Ratuszu umowa z firmą NB Serwis II Sp. z o.o. obowiązuje do końca bieżącego roku. Na chwilę obecną Urząd Miasta rozważa możliwość przedłużenia tej umowy na kolejny sezon 2021. Ostateczne podjęcie decyzji o przedłużeniu umowy będzie zależało od oferty cenowej złożonej przez operatora systemu.

Płock szykuje się do trzeciego sezonu Roweru Miejskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.