wisla legia

Autor: Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Derby Mazowsza. Porażka na inaugurację sezonu

2021-07-26 9:03

W meczu 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022, w którym Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1 (0:1).

Główki Tuszyńskiego i Rzeźniczaka, strzały z dystansu Szwocha, Kocyły, Rasaka oraz uderzenie Cielemęckiego w poprzeczkę to zbyt mało, żeby zremisować z Legia Warszawa na inaugurację nowego sezonu PKO Ekstraklasa.

Cóż, po tym spotkaniu czujemy bardzo duży niedosyt. Nie wiedzieć czemu, w pewnych fragmentach meczu wdzierało się w nasze poczynania dużo nerwowości i niedokładności. To w pewnym sensie napędzało też drużynę Legii. Mimo wszystko cały czas konstruowaliśmy akcje, przedostawaliśmy się nawet w pole karne przeciwnika. Albo brakowało celnego podania z bocznego sektora boiska, albo decyzji o wykończeniu strzałem i tak naprawdę można powiedzieć, że w pierwszej połowie to Legia miała... Trudno nazwać to sytuacją, bo strzał z dystansu to nie jest sytuacja. Jest to po prostu oddanie strzału z dystansu i Muçi zdobył piękną bramkę. Tak naprawdę w pierwszej połowie Legia żadnej innej sytuacji nie miała, po której mogłaby zagrozić naszej bramce, a niestety my ten mecz już przegrywaliśmy. W drugiej połowie tak naprawdę tych klarownych sytuacji było, można powiedzieć, mniej. Oprócz może końcówki meczu, gdzie pewne zmiany też może ożywiły nasze poczynania, ale to było zdecydowanie dzisiaj na Legię. Mieliśmy swoje okazje, nie wykorzystaliśmy ich i nic. Musimy już myśleć o kolejnym meczu - powiedział na meczu Maciej Bartoszek trener Nafciarzy.

Następne spotkanie Nafciarze rozegrają w następny poniedziałek. 2 sierpnia zmierzymy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Początek o godzinie 18:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl