Będą zdobywać first bloody i niszczyć Nexusy! Startują Szkolne Mistrzostwa Esportowe!

2020-11-19 13:42 Mr. J
LOL Ekran
Autor: Jakub Chonchera

Po tygodniu gier kwalifikacyjnych startuje faza ligowa Szkolnych Mistrzostw Esportowych powered by Galeria Mazovia. Osiem najlepszych, szkolnych, zespołów zmierzy się w lidze, by wyłonić najlepszą ekipę w darmowej grze League of Legends! Więcej przeczytasz na Płock ESKA.PL!

Do wyłonienia czołowej ósemki posłużyły cztery turnieje kwalifikacyjne. Najwięcej reprezentantów posiada płockie L - 3 zespoły. Po jednym przedstawicielu w rozgrywkach będzie miało aż 5 szkół: Mazowiecka Uczelnia Publiczna, 3 LO w Płocku, TEB Edukacja, Jagiellonka oraz 1 LO w Płońsku.

W rozgrywkach kwalifikacyjnych wzięło łącznie udział ponad 80 zespołów z 14 placówek szkolnych w Płocku i okolicach. Każdy zespół liczył od 5 do 7 osób., Wydarzenie jest skierowane zarówno do uczniów szkół podstawowych, średnich, jak i uczelni wyższych.

Co warte podkreślenia sam fakt uzyskania kwalifikacji do fazy ligowej gwarantuje uczestnikom nagrody. Te najcenniejsze, jak choćby wysokiej jakości peryferia komputerowe, czekają na zwycięzców całych rozgrywek.

Całość rozgrywek zakończy faza finałowa zaplanowana na 12 grudnia.​

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach