karetka

i

Autor: Łukasz Kęsicki

Będą ratowały ludzkie życie! Dwa nowe ambulanse dla płockiego pogotowia

2021-02-05 11:28

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego otrzymała dwa nowe ambulanse. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył ponad 1,2 mln zł. Zakup był możliwy dzięki unijnym funduszom na walkę z COVID-19.

Flota płockiego pogotowia wzbogaciła się o dwa specjalistyczne ambulanse sanitarne typu C marki Volkswagen Crafter. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, nowoczesne karetki to usprawnienie pracy ratowników medycznych i większa szansa na skuteczną pomoc pacjentom.

– Transportów medycznych jest coraz więcej. Oprócz wyjazdów do pacjentów z różnymi schorzeniami, po wypadkach, ratownicy codziennie wyjeżdżają do pacjentów covidowych. Dlatego karetki muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym, a aparatura w nich umieszczona – wysokiej jakości. Taki sprzęt staramy się zapewnić mazowieckim szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego – dodaje marszałek.

Karetki są wyposażone w m.in. nosze z transporterem z uprzężą pediatryczną, defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej, respirator z zestawem tlenowym, urządzenie do masażu klatki piersiowej. Zostaną przeznaczone do użytku przez zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w miejscu wyczekiwania przy ul. Armii Krajowej 62 w Płocku oraz w podstacji w Wyszogrodzie. Na zakup ambulansów samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 1,2 mln zł. Karetki zostały zakupione w dzięki realizowanemu przez samorząd województwa projektowi unijnemu na walkę z COVID-19. Wcześniej w ramach pierwszego etapu projektu do płockiej stacji pogotowia ratunkowego trafił ambulans oraz bus do przewozów osób zakażonych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE