Gordzka 8

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Będą nowe Mieszkania na Start w Płocku! Rozpoczęła się modernizacja kamienicy przy ul. Grodzkiej

2023-01-31 6:44

To kolejne przedsięwzięcie w rewitalizację starego miasta. W budynku powstanie 31 mieszkań, które zostaną włączone do programu Mieszkania na start

Inwestycje prowadzi Agencja Rewitalizacji Starówki, która pod koniec stycznia przekazała wykonawcy plac budowy. Prace zaczęły się od rozbiórki istniejących oficyn i częściowej rozbiórki głównego budynku kamienicy. W dalszych etapach kamienica zostanie rozbudowana i nadbudowana oraz nastąpi zmiana sposobu użytkowania niektórych z jej pomieszczeń. Te na parterze od strony ul. Grodzkiej będą przeznaczone na lokale usługowe, a na pozostałych kondygnacjach będą miały funkcję mieszkalną.

Całkowita powierzchnia zabudowy odnowionej kamienicy wyniesie ponad 814 mkw., a powierzchnia mieszkalna to nieco ponad 1400 mkw. Mieszkania będą miały od 29,05 mkw. do 64,87 mkw., powierzchni. Lokatorzy będą mogli się do niech wprowadzić wiosną 2024 r.  

Inwestycja będzie kosztować 16,5 mln zł, przy czym 12,2 mln zł będzie pochodzić ze zdobytego przez ARS dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE