Bądź jak Lara Croft albo Indiana Jones! Płockie muzeum szuka archeologów

2022-10-04 6:59
Stare monety
Autor: Pixabay

Za niespełna tydzień w naszym mieście wznowione zostaną prace wykopaliskowe. Miejscem wykopalisk będą tereny w rejonie pałacu ślubów. To właśnie tam kilka lat temu IPN natrafił na wczesnośredniowieczne cmentarzysko.

rzypomnijmy, że w 2016 roku na tyłach pałacu ślubów i byłej siedziby policji przez przypadek Instytut Pamięci Narodowej natrafił na cmentarzysko wczesnośredniowieczne szukając grobów osób represjonowanych w czasach stalinowskich. Prace były kontynuowane przez Muzeum Mazowieckie w Płocku w latach 2019-2020. Odkryto wówczas prawie 300 pochówków średniowiecznych. Uwaga jeśli wam od zawsze marzyła się praca archeologa to Muzeum może pomóc w tej kwestii. Placówka poszukuje dwóch osób, które będą pomagały podczas wykopalisk, które rozpoczną się już 10 października.

Archeolodzy mają nadzieję natrafić na kolejne groby wczesnośredniowieczne. Podczas prac w latach 2019 2020 znaleziono ich aż 300. Po cichu liczą również na odnalezienie kościoła, który prawdopodobnie funkcjonował w okolicy znalezionego wczesnośredniowiecznego cmentarzyska.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE