114 projektów z subregionu płockiego otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza

2021-06-02 9:53 Mr. J
114aaaaaaaaaa
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Budowa świetlicy wiejskiej w Zaborowie Starym, lampy solarne w sołectwie Siemki czy budowa progów zwalniających w Mieczynie to przykłady inwestycji, jakie zostaną zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzyma 114 projektów z 23 gmin subregionu płockiego na kwotę prawie 1,1 mln zł.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku, w ramach MIAS 2021 sołectwa mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na m.in. rewitalizację skwerów, instalacje paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego.

Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że wszystkie inwestycje wytypowane zostały przez mieszkańców tych miejscowości, w których mają powstać. To dobry przykład współpracy między samorządami a mieszkańcami. Wsłuchiwanie się w ich głos i potrzeby jest kluczem do realizacji ważnych dla nas inwestycji - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej niż 60 – gminy mogły złożyć nawet 18 wniosków. W ramach tegorocznej edycji MIAS 2021 wpłynęło w sumie 1312 wniosków, z których 1276 otrzyma wsparcie. Wśród nich jest 114 sołeckich projektów z subregionu płockiego

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl