1000 wielkanocnych koszyczków dla seniorów z Płocka i Mławy

2021-03-31 13:01 Mr. J
koszyczek
Autor: Stowarzyszenie AS

Takie podarki przygotowało Stowarzyszenie AS, które zajmuje się pomocą osobom starszym i samotnym.

Świąteczna akcja, jak zawsze przygotowana jest dla członków Stowarzyszenia AS, ale również osób potrzebujących. Bo specjalnie zaprojektowane paczki w kształcie właśnie wielkanocnego koszyczka otrzymają osoby wspierane przez Stowarzyszenie w ramach codziennej akcji „Zawieszony obiad”, osoby samotne, potrzebujące, których nie stać jest na przygotowanie wielkanocnego śniadania.

Mamy nadzieję, że dając dobro w takiej formie przyczynimy się do tego, iż święta osób samotnych będą również szczęśliwe. A co najważniejsze nie będą „głodne”. Wiemy, że dla osób starszych, samotnych, będących w trudnej sytuacji życiowej jest to szczególnie trudny czas. Przekazując ufundowany przez Stowarzyszenie koszyczek wielkanocny z żurkiem, białą kiełbasą, mazurkiem, wielkanocnymi pasztetami i oczywiście życzeniami od Stowarzyszenia, wniesiemy radość i spokój tak bardzo nam wszystkim potrzebny. I pomożemy dostrzec piękno czasu świąt – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Łącznie w Mławie i Płocku Stowarzyszenie AS przygotowało i przekazało prawie 1000 koszyków wielkanocnych wypełnionych domowym jedzeniem. W każdym znalazły się dwa rodzaje wędlin, pasztet, sałatka jarzynowa, pieczywo, żurek wielkanocny śledzik pod pierzynką z buraka, mazurek, kiełbasa biała zasmażana z cebulką plus ćwikła z chrzanem, roladki z szynki konserwowej z farszem chrzanowym ze świeżymi warzywami.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15