Wybudowana na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku doczeka się modernizacji

2022-05-18 19:01
Trzcianka
Autor: Trzcianka

Już niebawem w Trzciance rozpoczną się długo wyczekiwane prace renowacyjne, związane z funkcjonowaniem miejskiej sieci kanalizacji. Instalacja przeznaczona do modernizacji została w większości wybudowana na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Od tego czasu zmieniła się liczba mieszkańców, firm oraz przybyło samochodów. Wszystkie te elementy miały duży wpływ na eksploatację i zużycie kolektorów.

Prace te nie powinny mieć większego wpływu na ruch, ponieważ zostaną wykonane metodą bezywkopową. W praktyce oznacza to że zamiast głębokich wykopów, zauważymy specjalne konstrukcje zamontowane przy studzienkach kanalizacyjnych. W znacznym stopniu ułatwi to komunikację – zwłaszcza, że większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych.

Pierwszy etap robót będzie obejmował ulicę Mochnackiego, Rondo Marszałka Piłsudskiego oraz ul. Grunwaldzką. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE