W Pile powstanie kancelaria społeczna

2021-11-25 16:05
Kancelaria Społeczna Parasol
Autor: Kancelaria Społeczna Parasol

Będzie można w niej korzystać bezpłatnie z pomocy prawników oraz psychologów.

Jej adresatami są osoby starsze oraz znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Porady udzielane będą w zakresie m.in: prawa spadkowego, ochrony danych osobowych, prawa konsumentów, ochrony praw lokatorów czy oddłużania oraz upadłości konsumenckiej.

W zakresie pomocy prawnej wsparcie udzielane od momentu analizy dokumentów, sytuacji faktycznej poprzez przygotowanie wniosku, skierowanie wniosku i reprezentowania klienta przed sądem.

Mówi, Krzysztof Wróblewski, koordynator projektu

Wsparcie udzielane będzie w pilskiej siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego znajdującej się w budynku PKP przy ul. Zygmunta Starego 1. Skorzystać z niego będą mogli mieszkańcy nie tylko powiatu pilskiego, ale również chodzieskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Dodatkowo w naszym regionie przeprowadzona zostanie akcja edukacyjno-promocyjna adresowana do młodzieży oraz osób starszych z zakresu przepisów prawa. Jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli, będą mogli oni skorzystać z bezpłatnych warsztatów z udziałem prawników.

Projekt w naszym regionie realizowany będzie od grudnia tego roku do końca października 2023 r. W jego realizację zaangażowanych zostało 350 specjalistów z całego regionu.