Uwaga na fałszywych doradców finansowych

2021-03-25 13:01
kryptowaluty
Autor: Pixabay

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła 21-letnia mieszkanka powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, której dane wykorzystali oszuści do zaciągnięcia kredytu.

Inwestycje w kryptowaluty zyskują na popularności, a co za tym idzie coraz częściej oszuści wykorzystują nowy trend i poszukują ofiar. Jedną z nich okazała się 21-latka, do której zgłosił się rzekomy „doradca finansowy”. Oszust powiedział kobiecie, że na jej profilu kryptowalutowym znajduje się 26 tysięcy dolarów.

Za jego namową 21-latka zainstalowała na komputerze w pełni legalny i uczciwy program do zdalnej obsługi komputera, a następnie zalogowała się do swojego banku.

Relacjonuje Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

Ostatecznie sprawca uzyskał dostęp do jej danych bankowych i za jej zgodą zaciągnął kredyt w wysokości 49 tys. zł. Jak twierdził, pieniądze miały być przewalutowane na BITCOIN-y, a w ostateczności cała kwota trafiła na konto oszusta. Policja apeluje o ostrożność.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE