Uwaga kierowcy: zamknięty jest przejazd pod wiaduktem na ulicy Kochanowskiego w Chodzieży

2020-05-21 22:35 MW
Wiadukt na ul. Kochanowskiego w Chodzieży
Autor: MW

Remont chodzieskich wiaduktów przy ulicach: Kochanowskiego i Mostowej to inwestycja realizowana przy okazji modernizacji linii kolejowej Poznań - Piła. Do przebudowy obu wiaduktów dołożył się chodzieski samorząd lokalny: miasto i powiat przekazały na ten cel po 750 000 zł. Głównym inwestorem jest PKP PLK S.A. Wiadukt na Mostowej jest już gotowy, teraz trwają prace na ulicy Kochanowskiego

Zakres prac na ulicy Kochanowskiego obejmuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni, wykonanie robót ziemnych i położenie nowej konstrukcji podłoża. To jest konkretna, duża przebudowa jezdni pod wiaduktem. Uwarunkowania technologiczne oraz specyfika zastosowanych materiałów powodują, że remont potrwa dwa tygodnie.

- wyjaśnia Piotr Mąka ze Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

Na czas przebudowy wyznaczony został objazd: drogą krajową nr 11 do skrzyżowania z drogą powiatową w Podaninie, a następnie do Stróżewa i dalej w kierunku Ryczywołu. Ruch lokalny, dla samochodów osobowych, odbywa się też nieutwardzoną drogą leśną i dalej ulicą Siejaka. Piesi mogą korzystać z przejścia przez tory na końcu ulicy Ogrodowej. Przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty do 3 czerwca.