Trwa modernizacja Muzeum Stanisława Staszica w Pile

2021-02-17 9:36 KR
Muzeum Staszica
Autor: KR

Na terenie pilskiego muzeum trwają roboty budowlane i konserwatorskie. Ponowne otwarcie placówki zaplanowane jest na koniec bieżącego roku.

Placówkę czekają prace budowlane, instalatorskie i konserwatorskie, zarówno w środku, jak i na zewnątrz obiektu. Mówi dyrektor Joanna Rychlik – Łukasiewicz.

- Będzie wykonany całkowity remont naszego domku, czyli będzie zrobione wyjście na ogród, będą wykonane nowe podłogi, nowe okna w piwnicy, pomalowany będzie odświeżony, zmodernizowane zostaną także wszystkie instalacje.

Zlikwidowana zostanie także kotłownia gazowa, a muzeum będzie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Będzie zrobiona platforma, będzie osobne wejście na parterze, także każda osoba, która ma niepełnosprawność ruchową będzie mogła skorzystać z tego, co muzeum oferuje.

Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 2 miliony złotych, z czego 95 procent pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zakończenie prac planowane jest na listopad.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres: online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!