Ciąża

i

Autor: pixabay.com Ciąża

Nie żyje 21-latka w ciąży! Tajemnicza śmierć na północy Wielkopolski

2023-02-03 10:04

Tragedia w Osieku nad Notecią (pow. pilski) w Wielkopolsce. Kobieta w ciąży zmarła w przychodni lekarskiej! Nasuwa się wiele pytań dotyczących tego czy wszystkie procedury zostały dochowane oraz czy można było uniknąć tej tragedii? Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajmuje się pilska policja pod nadzorem chodzieskiej prokuratury. Co obecnie wiadomo?

Tragedia w Osieku. Nie żyje ciężarna kobieta

W czwartek (2 lutego) prawdziwy rozegrał się w Osieku nad Notecią. 21-letnia kobieta trafiła do miejscowej przychodni i tam zmarła. W sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Obecnie wiemy, że w działaniach ratunkowych musieli uczestniczyć strażacy ochotnicy, ponieważ … - Zespół ratownictwa medycznego poprosił o pomoc strażaków, ponieważ w trakcie prowadzonych działań medycznych kończył im się tlen. Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili, że będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego i to karetki pogotowia naziemnej i zespołu ratownictw medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili działania. Strażacy podali tylko swój tlen - powiedział nam Paweł Kamiński z pilskiej straży pożarnej

Ratownicy przez kilkadziesiąt minut próbowali uratować życie kobiety oraz jej dziecka. - Prowadzona była m.in. resuscytacja krążeniowo oddechowa. Po kilkudziesięciu minutach otrzymaliśmy informację, że działania zostały zakończone. Niestety, lekarz który był na miejscu stwierdził zgon zarówno kobiety jak i dziecka - dodaje Paweł Kamiński.

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci

Policjanci z pilskiej jednostki jak i komisariatu w Wyrzysku nie otrzymali oficjalnego zgłoszenia dotyczącego śmierci młodej kobiety w ciąży. Po informacji na jednym z portali społecznościowych policjanci pod nadzorem prokuratury podjęli czynności, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. - Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letnia kobieta znajdująca się w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy. Z pomocą przechodniów trafiła do ośrodka zdrowia. Tam wykonane zostały kobiecie badania, jednak jej stan się pogarszał. W trybie pilnym na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych. Niestety pomimo prowadzonej akcji ratunkowej u dziecka również stwierdzono brak oznak życiowych - powiedział nam st sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej komendy.

CZYTAJ: Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok

W celu określenia dokładnej przyczyny zgonu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok matki oraz dziecka. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chodzieży.

Śmiertelnie potrącił ciężarną Gosię i 3-letnią Laurę. Sąd okręgowy ogłosi wyrok w procesie apelacyjnym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE