race

Autor: FB / Sekcja Koszykówki Wiary Lecha

Takiego przebiegu meczu koszykówki nikt się nie spodziewał

2021-10-18 11:22

Spotkanie Basketu Powiat Pilski z Wiarą Lecha Poznań rozgrywane w hali przy ul. Bydgoskiej zostało zakończone na początku drugiej kwarty. Powód - nietypowy doping kibiców.

Nic nie wskazywało na taki finał tego spotkania. Po pierwszej kwarcie pilanie prowadzili 26-9. Druga część spotkania przybrała nieoczekiwany bieg. Na hali zgasły światła, a kibice odpalili race. Sędziowie po kilku minutach w związku z brakiem oświetlenia i dużym zadymieniem kazali obu drużynom udać się do szatni. Samo spotkanie zostało przerwane. Na miejscu pojawili się policjanci. Mundurowi nie podjęli jednak interwencji, a czekali jedynie, aż uczestnicy opuszczą obiekt. Teraz o losach spotkania zadecyduje Wielkopolski Związek Koszykówki. Drużyna, której kibice zafundowali, tak wyjątkowy doping może być z niego niekoniecznie zadowolona. Mówi się, że mecz może zostać zakwalifikowany jako walkower.