Syn zabił swoją matkę! Brutalne zabójstwo w wielkopolskim Liszkowie

i

Autor: fotolia.pl Syn zabił swoją matkę! Brutalne zabójstwo w wielkopolskim Liszkowie

Syn zabił swoją matkę! Brutalne zabójstwo w wielkopolskim Liszkowie

2023-03-16 15:11

Makabryczne wydarzenia w Liszkowie (pow. pilski) w Wielkopolsce. W jednym z domów znaleziono ciało 84-latki. Policjanci aresztowali jej syna, który odpowie za zabójstwo. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Zabójstwo w Liszkowie

Oficer prasowy policji w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot poinformował w czwartek PAP, że w poniedziałek (13 marca) w jednym z mieszkań na terenie gminy Łobżenica ujawniono zwłoki 84-letniej kobiety. - Kilka godzin później zatrzymany został 60-letni mężczyzna, który może mieć związek ze sprawą - wskazał.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w czwartek PAP, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to syn 84-latki. - Jest podejrzany o zabójstwo. Zadał matce trzy uderzenia młotkiem w głowę, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym, kiedy kobieta osunęła się na podłogę, zawiązał na jej szyi sznurek i udusi - opisał prokurator.

Prok. Wawrzyniak dodał, że podejrzany przyznał się do winy i opisał przebieg całego zdarzenia. - Twierdzi, że miał problem z internetem, nie mógł doładować telefonu - powiedział prokurator. Przyznał, że śledczy będą wnioskować o przebadanie psychiatryczne podejrzanego.

Prokurator wskazał, że zwłoki kobiety, w miejscu jej zamieszkania, odkryły córki 84-latki. - Nie miały z nią kontaktu, zaniepokojone przyszły do domu, ujawniły zwłoki i powiadomiły funkcjonariuszy policji - opisał.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna nie był w przeszłości karany. Za zabójstwo grozi mu od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie więzienie.

Źródło: Syn zabił swoją matkę! Brutalne zabójstwo w wielkopolskim Liszkowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE