Rondo Aleksandra Wizy w Trzciance zdekomunizowane

2020-02-17 13:38
ronda Aleksandra Wizy
Autor: Urząd Miejski w Trzciance

Znamy już prawomocny wyrok Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Rondo Aleksandra Wizy w Trzciance będzie musiało zmienić nazwę.

Rondo Aleksandra Wizy istniało 8 lat. Jego patronem był mieszkaniec Trzcianki, ściśle związany z miastem. Był twórcą i wieloletnim dyrektorem Przedsiębiorstwa Napraw Taboru Leśnego, współzałożycielem spółdzielni mieszkaniowej i dyrektorem PNTL-u. Był też komendantem Milicji Obywatelskiej, a według ustawy każdy kto w tamtym systemie pełnił funkcję kierowniczą propagował komunistyczny ustrój.

Nie planujemy się odwoływać od wyroku sądu. Kwestia nazwy samego ronda będzie poruszona na sesji Rady Miejskiej i rada zadecyduje o ostatecznej nazwie tego miejsca.

-mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki

Przypomnijmy, w ramach dekomunizacji poprzedni wojewoda Zbigniew Hoffman zmienił nazwę ronda, z czym nie zgodzili się radni, którzy podjęli uchwalę o zaskarżeniu jego decyzji. Teraz radni na czwartkowej sesji Rady Miejskiej zadecydują o nowej nazwie ronda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE