pila.pl

i

Autor: pila.pl

Powraca „Operetka na wynos”

2023-03-07 14:04

Operetki Wrocławskiej w Pile nie trzeba przedstawiać, ponieważ doskonale mieszkańcy znają ją z realizowanej od 2020 roku inicjatywy „Operetka na wynos” odbywającej się w przestrzeni plenerowej miasta. Na czerwiec zaplanowano pięć kolejnych występów z udziałem śpiewaków, tancerzy i konferansjera.

Spotkania odbędą się na deptaku przy ulicy Śródmiejskiej i fontannach na placu Konstytucji 3 Maja, przy ulicach Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego oraz na osiedlu Motylewo, przy siedzibie Rady Osiedla. Występy zaplanowano na 15-17 czerwca 2023 roku. Udział w wydarzeniach będzie  bezpłatny. Władze miasta mają nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach mieszkańcy chętnie wezmą udział w integracji sąsiedzkiej i skorzystają z muzycznej uczty, szczególnie że program będzie dostosowany do widzów w każdym wieku. Repertuar koncertów plenerowych wypełnią najpiękniejsze, znane i mniej poznane utwory Moniuszki, wzbogacone pieśniami Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego. Publiczność usłyszy między innymi tak znane pieśni, jak: "Znaszli ten kraj", "Hulanka", "Życzenie", "Krakowiaczek", "Prząśniczka", "Dziad i Baba", "Złota rybka". 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE