Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

2022-05-04 10:10
KPP Czarnków
Autor: KPP Czarnków

Policjantka z Komisariatu Policji w Trzciance, w czasie wolnym od służby uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Do nietypowej sytuacji doszło w województwo zachodniopomorskie. Trzcianecka policjantka będąca na urlopie znajdowała się w zaparkowanym pojeździe, kiedy na parking przed jednym z marketów wjechał samochód marki Ford. Jego kierowca udał się w stronę sklepu. Kiedy mężczyzna z zakupami wracał do auta, funkcjonariuszka zauważyła, że idzie on chwiejnym krokiem, a następnie wsiada do samochodu i odpala silnik. Wówczas st. sierż. Joanna Madaj natychmiast podbiegła do pojazdu, udaremniając mu dalszą jazdę. Wykorzystała sytuację i wyciągnęła ze stacyjki kluczyki. Od mężczyzny wyczuwała bardzo silną woń alkoholu. O całym zajściu powiadomiła miejscową Policję.

Po przyjeździe na miejsce patrolu z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach i przebadaniu kierowcy na zawartość alkoholu okazało się, że 51-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy i kara finansowa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE