Pobiegną dla Mikołaja. Wkrótce ruszy kolejna edycja Miki Run

2020-09-15 10:32 KR
Miki run
Autor: Facebook: MIKI RUN - Pomocna dłoń

Charytatywny bieg dla Mikołaja, chłopca który urodził się z wadą rączki wkrótce w Pile. Na zawodników czeka spora dawka adrenaliny i dobrej zabawy, a to wszystko na terenie ze sztucznymi i naturalnymi przeszkodami.

W Pile odbędzie się Miki Run, czyli charytatywny bieg terenowy z przeszkodami. Dorośli pokonają 8-kilometrowy dystans, a trudnością dla biegaczy będą rozłożone na trasie przeszkody. Mówi Marcin Olszewski, organizator wydarzenia.

- Staramy się tak go stworzyć, żeby nasi uczestnicy troszeczkę go, w pewnym sensie, odczuli, aczkolwiek chcemy żeby też był to bieg dla wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w takim biegu i przy okazji, z racji tego, że jest to bieg charytatywny, wspomóc naszego syna Mikołaja.

Przygotowano też dodatkowy, krótszy tor dla najmłodszych. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na rzecz Mikołaja Olszewskiego, który urodził się z poważną wadą ręki, brakiem przedramienia i nadgarstka.

- Chcemy uzbierać mu na taką bardzo zaawansowaną protezę bioniczną, która jest stymulowana pracą własnych mięśni, jest ona ruchoma także będzie ona po prostu stymulowała mu rączkę. Jest ona dosyć droga więc rozłożyliśmy to sobie trochę w czasie, tym bardziej, że Mikołaj jest 2,5 letnim chłopcem więc nie może mieć jej od razu.

MIKI RUN 27 września od 9-tej na terenie byłego poligonu wojskowego na bydgoskich przedmieściach w Pile. Biegowi patronuje Eska.