pila.pl

i

Autor: pila.pl

Wojna w Ukrainie

Pilskie autobusy na froncie ratują ukraińskich żołnierzy

2023-03-21 11:31

Wojna w Ukrainie trwa nadal. Giną ludzie, setki osób zostaje rannych. Dlatego władze Piły odpowiadając na prośbę, zadecydowały w ubiegłym roku o przekazaniu dwóch autobusów, które kończą służbę w naszych miejskich barwach. Teraz autobusy przekształcone w mobilne punkty chirurgii, będą służyć do niesienia pomocy i ratowania rannych ukraińskich żołnierzy.

Przypomnijmy, o przekazanie pojazdów na potrzeby ukraińskich żołnierzy walczących z rosyjską agresją, zwróciła się w ubiegłym roku do władz Piły Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich. Umowę o darowiźnie podpisali przedstawiciele pilskiego MZK i Fundacji HUMANOSH. - Autobusy były użytkowane do końca, są sprawne i mają opuszczaną rampę. To ważne, bo autobusami z Piły, dysponować będą ukraińskie służby medyczne, przenoszące ludzi na noszach. Pojazdy mają również pneumatyczne zawieszenie, co powinno ułatwić jazdę po nierównościach terenowych - informował Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

Jak poinformowała Lena Dąbek, autobusy zostaną przerobione w Polsce i jak najszybciej wysłane do strefy przyfrontowej w Ukrainie.- Zajmujemy się transportem rannych z Ukrainy. Wspiera nas około 200 medyków z Polski i innych państw. Poszkodowani, konwojami złożonymi z około 30  ambulansów, są przewożeni na lotnisko pod Rzeszowem i w kierunku Przemyśla i dalej samolotami na leczenie i rehabilitację do szpitali w Polsce i za granicą – relacjonowała przedstawicielka Fundacji HUMANOSH. Teraz Solarisy z Piły po przebudowie przeszły metamorfozę i zostały przekształcone w mobilne punkty chirurgii, o czym na swojej stronie FB informuje Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE