Pasażerowie pilskiego MZK poczują się bezpieczniej

2020-07-30 10:05 KR
puss szkolenie
Autor: KR

Z sytuacjami nagłego zagrożenia zdrowia i życia możemy się spotkać w pracy, w domu, ale także w autobusach, z których każdego dnia korzystają setki Pilan. Jak więc reagować i udzielić pierwszej pomocy? Tego dowiedzieli się kierowcy pilskiego MZK, którzy wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu, prowadzonym przez Państwową Uczelnie Stanisława Staszica.

Kierowcy autobusów wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu pomocy przedmedycznej. Uczestnicy nauczyli się między innymi jak ewakuować poszkodowanego z autobusu, udzielania pierwszej pomocy w warunkach zagrożenia koronawirusem oraz postępowania w zdarzeniach masowych.

- Świadek zdarzenia jest najważniejszym ogniwem łańcucha przeżycia. Jeśli świadek zdarzenia nie zadziała to wówczas możemy mieć problem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Panowie kierowcy oraz Panie, które kierują autobusami, mogą być świadkiem zdarzenia i to od nich będzie zależało życie poszkodowanego.

Mówi dr Kamila Sadaj-Owczarek, kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego. Szkolenie jest efektem współpracy pomiędzy Państwową Uczelnią Stanisława Staszica, Urzędem Miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacji.

- Mieliśmy już szkolenia oczywiście z ratownictwa, z pierwszej pomocy, natomiast nie mieliśmy szkoleń faktycznie z ratownictwa, pierwszej pomocy, w warunkach zagrożenia SARSEM, czyli koronawirusem. I to jest myślę jest takie ważne, ciekawe, ponieważ to wszystko przed nami i musimy się tego wszyscy uczyć.

Mówi Tadeusz Majewski, prezes pilskiego MZK. Szkolenie prowadziła kadra kierunku ratownictwo medyczne oraz pielęgniarstwo Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Szkolenie dla kierowców autobusów w PUSS Piła

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.