Nietrzeźwy kierowca recydywista aresztowany

2022-08-01 11:25
KPP Złotów
Autor: KPP Złotów

Mężczyzna na przełomie czerwca i lipca był kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej. Za każdym razem przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazywało w jego organizmie alkohol.

Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony wtorek. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego tuż przed godziną 7 rano zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, za kierownicą którego siedział znany policjantom 40-latek zatrzymywany wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego zakazu. 40-latek tłumaczył policjantom, że musi pracować i dojeżdżać do pracy. Ponadto okazało się, że od 2018r posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na to, że był wielokrotnie zatrzymywany jako nietrzeźwy kierujący, nie stosował się do orzeczonych wcześniej środków karnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki wraz z Prokuratorem wystąpili z wnioskiem do Sądu o tymczasowe aresztowanie nieodpowiedzialnego kierowcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE