Kolejni absolwenci zakończyli edukację w ANS im. Stanisława Staszica w Pile. Za nami uroczyste Dyplomatorium

2022-09-28 14:01
ANS w Pile
Autor: Materiały prasowe

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile może pochwalić się kolejnymi absolwentami. W zeszłym tygodniu odbyło się uroczyste absolutorium. Dyplom odebrało ponad 320 osób.

Już ponad 10700 absolwentów uzyskało dyplom w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Do tego grona zaliczają się tegoroczni absolwenci – ponad 320 – którzy właśnie odebrali dyplomy ukończenia studiów z rąk Kierowników Katedr.

Rozpoczynamy nowy etap w życiu. Dzięki tej Uczelni zyskaliśmy wiedzę i doświadczenie, które wykorzystamy w pracy zawodowej. To tu poznaliśmy wyjątkowych wykładowców, nowych przyjaciół i prawdziwe życie akademickie. Wykorzystaliśmy możliwość wyjazdów zagranicznych do uczelni partnerskich i szkoleń, doskonalących nasze umiejętności, ale przede wszystkim nie byliśmy anonimowi, czuliśmy, że jesteśmy ważną częścią społeczności akademickiej i za to jesteśmy bardzo wdzięczni – podsumowała w imieniu absolwentów Kinga Kosiór z kierunku ratownictwo medyczne.

ANS w Pile
Autor: Materiały prasowe

Absolutorium, to doskonały moment, aby podziękować studentom.  Rektor Uczelni dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS wręczył „Laury Absolwenta” osobom, które wyróżniały się w nauce:

 • LIC. PRZEMYSŁAW CZERWIŃSKI - absolwent kierunku ekonomia
 • MGR MATEUSZ KORCZAK – absolwent kierunku ekonomia
 • LIC. AGATA RYCHLIK - absolwentka kierunku filologia
 • LIC. SYLWIA WASINIEWSKA - absolwentka kierunku praca socjalna
 • MGR ALEKSANDRA MICHAELIS - absolwentka kierunku praca socjalna
 • MGR KATARZYNA WISZNIEWSKA – absolwentka kierunku fizjoterapia
 • LIC. ALICJA FURMAN - absolwentka kierunku kosmetologia
 • LIC. GABRIELA BLICHOWSKA - absolwentka kierunku pielęgniarstwo
 • MGR NATALIA FUCZKO – absolwentka kierunku pielęgniarstwo
 • LIC. DAWID STECYK – absolwent kierunku ratownictwo medyczne
 • INŻ. OLIWIA ROMANÓW - absolwentka kierunku budownictwo
 • INŻ. PRZEMYSŁAW MASYRA - absolwent kierunku elektrotechnika
 • INŻ. MARTYNA STREICH - absolwentka kierunku mechanika i budowa maszyn
 • INŻ. KAMIL SANOCKI - absolwent kierunku transport

Za działalność społeczną laur odebrała LIC. KINGA KOSIÓR z kierunku ratownictwo medyczne, a za działalność sportową LIC. ADAM STODOLSKI – absolwent kierunku ekonomia, akademicki mistrz Polski w judo.

ANS w Pile
Autor: Materiały prasowe

Podczas uroczystości drugi raz wręczona została nagroda za najlepszą pracę dyplomową. Jest to wyjątkowa nagroda finansowa, którą fundują członkowie Fundacji im. prof. dra hab. Kazimierza Pająka – byłego Rektora Uczelni. Nagrodę wręczyli Irena Pająk oraz Andrzej Pająk.

To nagroda przyznawana jest absolwentowi, który stworzył najlepszą pracę dyplomową - licencjacką, inżynierską lub magisterską, a rezultat tej pracy może być wdrożony w gospodarce/przemyśle lub wykorzystany w procesie dydaktycznym Uczelni. Każdego roku poziom zgłaszanych prac jest coraz lepszy, bardziej praktyczny i co ważne, część tych prac już została wdrożona w firmach. To szczególnie nas cieszy, ponieważ misją Uczelni jest kształcenie praktyczne – podsumował Rektor Uczelni.

W tym roku czek trafił do absolwentki kierunku budownictwo – inż. Oliwii Romanów za pracę Betony architektoniczne – właściwości i sposoby uzyskiwania. Wyróżnienie za II miejsce odebrała Marlena Kaczor z Katedry Ekonomii za pracę Optymalizacja procesu zakupu inwestycyjnego na przykładzie Purmo Group Poland Oddział w Wałczu. III miejsce to również praca wdrożeniowa. To praca, która z sukcesem wdrożona została w dwóch oddziałach firmy.  III miejsce przypadło Jolancie Czaplińskiej z Katedry Transportu – także za pracę wdrożoną w przemyśle pt. Optymalizacja systemu pakowania profili aluminiowych w firmie produkcyjnej na przykładzie Hydro Extrusion Spółka z.o.o. w Trzciance.

Jesteśmy niezwykle dumni, że dołączyliście do grona ponad 10 tys. Absolwentów naszej Uczelni. Wierzę, że z sukcesem wejdziecie na rynek pracy i dobrze wykorzystacie wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w naszej Alma Mater. Życzę Wam realizacji planów zawodowych oraz tego, byście z sentymentem wracali do Waszej macierzystej Uczelni – podsumował Rektor ANS w Pile, zanim birety absolwentów zostały wyrzucone w górę, na znak, że to już koniec studenckiej przygody.

ANS w Pile
Autor: Materiały prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE