Jak mieszkańcy naszego regionu oceniają Koleje Wielkopolskie ?

2021-12-03 12:12
Koleje Wielkopolskie
Autor: Koleje Wielkopolskie

Koleje wielkopolskie przeprowadziły wśród pasażerów ankiety dotyczące jakości świadczonych usług. Jak odpowiadali mieszkańcy naszego regionu?

Pierwszym spostrzeżeniem, które nie zaskakuje, jest fakt, że ponad połowa pasażerów korzysta z pociągów KW w celu dojazdu do szkoły oraz pracy. Trzeba także podkreślić, że wzrasta liczba osób podróżujących w celach wypoczynkowych z 4% do 14%. Prawie połowa pasażerów dociera na dworzec pieszo. Jednak w naszym regionie popularny jest również rower. W dalszym ciągu najważniejszym elementem rozkładu jazdy dla podróżnych jest częstotliwość połączeń, na którą wskazuje 80% ankietowanych. Co ciekawe, zakup biletu za pomocą aplikacji mobilnej jest szczególnie popularny na odcinku Poznań – Piła, Poznań.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że na ten wynik ma również wpływ forma przeprowadzenia badania. W tym roku kwestionariusz dostępny był online, a nie w formie papierowej, w pociągach, jak w poprzednich latach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE