Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie

i

Autor: Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie

40 pacjentów zmarło w wielkopolskim szpitalu przez nieprawidłowości?! Prokuratura prowadzi śledztwo

2023-02-09 11:01

Szpital Powiatowy w Złotowie (woj. wielkopolskie) nie ma ostatnio dobrej passy. Pacjenci niejednokrotnie już dzielili się w mediach społecznościowych informacjami o niskim poziomie opieki medycznej. Wizerunku szpitala nie poprawiały sytuacje z udziałem pijanych lekarzy przebywających na oddziałach. Teraz prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości, które mogły mieć tragiczne konsekwencje.

Nieprawidłowości w szpitalu w Złotowie

Sprawą złotowskiej lecznicy zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chodzieży. Obecnie prowadzi ona dwa dochodzenia. - Jedno dotyczy ewentualnej kwestii dotyczącej poświadczenia grafiku lekarzy. Prokuratura powzięła informacje że te ewentualne możliwie nieprawidłowości organizacyjno – pracownicze mogły mieć również wpływ na sposób prowadzenia medycznego pacjentów oraz nawet na przyczynienie się do ich śmierci - wyjaśnia nam prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Śledczy ustalili już wstępną liczbę osób, które mogły umrzeć przez ewentualne nieprawidłowości na terenie lecznicy. - Szacuje się, że to jest około 40 osób. Wszystko w toku trwającego postępowania będzie wyjaśnianie. Konkretne osoby, następcy prawni tych pacjentów, którzy nie żyją będą przesłuchiwani. Będą mogli złożyć zeznania, czy sposób prowadzenia opieki medycznej nad pacjentami złotowskiego szpitala według ich ocenie był prawidłowy - dodaje prok. Łukasz Wawrzyniak.

W sprawie zostaną powołani również biegli, którzy ocenią czy ewentualne nieprawidłowości w szpitalu miały wpływ na stan zdrowia lub ewentualną śmierć pacjentów. Zwróciliśmy się z prośbą do Szpitala Powiatowego w Złotowie o ich stanowisko w tej sprawie. - Starosta Złotowski, jako przedstawiciel organu prowadzącego złożył doniesienie o nieprawidłowościach jakie miały miejsce w poprzednich latach. Jednakże to prokuratura prowadzi postępowanie oraz wydała decyzję w tej sprawie. Na tym etapie postępowania szpital w Złotowie nie będzie zajmował stanowiska - powiedziała nam Agnieszka Barabasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Złotowie.

Do tematu będziemy wracać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE