Coraz więcej porzuconych czworonogów trafia do schroniska w Pile

2021-04-08 9:19 KR
schronisko Piła
Autor: Schronisko Miluszków

Pracownicy Miluszkowa apelują by nie traktować psów i kotów jak zabawki, które można porzucić.

Aktualnie w pilskim schronisku przebywa 160 psów i 50 kotów, ale liczba ta stale rośnie. Dlaczego jest ich aż tyle? Duża grupa to zwierzęta, które komuś uciekły i nie udało się odnaleźć właściciela. Zdarzają się jednak też zwierzaki, których właściciele dobrowolnie oddają do schroniska. Swoją decyzję tłumaczą tym, że są to na przykład niechciane szczeniaki, psy, które są agresywne w stosunku do domowników, że czeka ich przeprowadzka, a w nowym miejscu nie mogą trzymać zwierząt, czy przerosło ich wychowanie czworonoga. Tylko od początku roku pracownicy odebrali ponad 40 telefonów z prośbą o zgodę na oddanie czworonoga. Do schroniska trafiają też zwierzęta, których właściciele zmarli lub ciężko zachorowali, były źle traktowane i zostały odebrane na zlecenie gminy, policji lub organizacji społecznej lub były firmowymi stróżami.

Pracownicy schroniska apelują - zwierzęta to nie rzecz, której można się po prostu pozbyć. Decyzja o posiadaniu czworonoga powinna być dokładnie przemyślana. Powrót lub oddanie zwierzaka do schroniska to dla niego traumatyczne przeżycie, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy ten krok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl