Chciał umówić się z 12-latką. Namierzyli go „Łowcy pedofilów”

2021-04-23 10:41 KR
policja
Autor: KR

Polska filia angielskiej grupy łowców pedofili namierzyła 42-letniego Pilanina, który przez kilka tygodni korespondował z 12-latką.

42-letni Pilanin przez kilka tygodni korespondował z dziewczynką. Z 12-latką umówił się na wczoraj w Szczecinie i tę korespondencję namierzyła polska filia angielskiej grupy łowców pedofilów. Do spotkania jednak nie doszło. Mężczyzna wymówił się żałobą w rodzinie, wysyłając jej jednocześnie linki do filmików pornograficznych. Łowcy pedofilów przyjechali do niego do Piły i odczytali mu korespondencję, jaką prowadził w internecie. Pilanin twierdził, że nie miał pewności z kim koresponduje i robił to dla żartów. Łowcy uwiecznili zatrzymanie na filmie, a następnie przekazali mężczyznę pilskiej policji.

- W czwartek po godzinie 17-tej pilscy funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który miał się spotkać z 12-latką. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zatrzymali tego mężczyznę i przywieźli go do pilskiej jednostki. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Piły, który nie był wcześniej notowany. W chwili obecnej funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy oraz wykonuja niezbędne czynności, po których mężczyzna zostanie przesłuchany.

Mówi sierżant Wojciech Żeszot z biura prasowego pilskiej policji. Przesłuchanie najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze dziś. Do sprawy będziemy wracać.