Budżetu obywatelskiego w Pile nie będzie, przynajmniej w tym roku

2021-05-20 10:45
urząd miasta Piła
Autor: Urząd miasta Piły

Pandemia uniemożliwiła składanie wniosków i głosowanie nad ważnymi dla mieszkańców propozycjami inwestycji.

Powodem rezygnacji z budżetu obywatelskiego jest zmniejszenie wpływów do kasy miasta, wywołane przez pandemię. Z opóźnieniem realizowane są także propozycje z lat wcześniejszych. Jednym z nich jest instalacja 14-u defibrylatorów. Urządzenia ratujące życie będą montowane na każdym pilskim osiedlu oraz w budynkach użyteczności publicznej. Poza tym powstaną nowe, osiedlowe chodniki, park na Staszycach zostanie uporządkowany, parking przy Szkole Podstawowej nr 11 przejdzie remont, a boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 będzie miało nową nawierzchnię.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego miasto zrealizuje jedenaście zadań za milion trzysta tysięcy złotych. Natomiast w przyszłym Urząd Miasta wykona kolejnych sześć inwestycji wybranych do tej pory przez mieszkańców, a budżet obywatelski wróci w normalnej formie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres: online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE