Atak nożownika w pociągu Piła – Świnoujście. Mężczyzna zaatakował strażnika ochrony kolei.

2020-02-18 12:58
SOK
Autor: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

29-letni mężczyzna niespodziewanie rzucił się na funkcjonariusza z nożem, zadając mu cios w klatkę piersiową. Na szczęście trafił w magazynek umieszczony na kamizelce, dzięki czemu strażnik uniknął obrażeń.

Straż Ochrony Kolei otrzymała zgłoszenie o potrzebie interwencji wobec trzech osób, którzy zabarykadowali się w toalecie, podróżują bez biletu i najprawdopodobniej są pod wpływem alkoholu. Przybyły na miejsce patrol otworzył zamknięte drzwi. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta. Dwie osoby na polecenie wyszły z pomieszczenia. Trzeci z nich leżąc na podłodze, zachowywał się wulgarnie i nie chciał się podporządkować. W pewnym momencie rzucił się na jednego ze strażników zadając mu cios nożem w klatkę piersiową. Na szczęście trafił w magazynek umieszczony na kamizelce, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń.

29-letni mężczyzna został rozbrojony, zakuty w kajdanki i przekazany funkcjonariuszom policji. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego, a także znieważenia funkcjonariusza. Grozi mu za to 25 lat więzienia lub dożywocie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE