9 dealerów narkotykowych w rękach pilskich policjantów

2020-05-21 20:49
narkotyki
Autor: KPP Piła

Śledczy przechwycili ponad półtora kilograma towaru o łącznej wartości 50 tys. złotych.

Funkcjonariusze przygotowali akcję wymierzoną w narkobiznes. W ich ręce wpadł m.in. dealer, który w obawie przed zatrzymaniem, ukrył poza swoim miejscem zamieszkania blisko 800 gramów amfetaminy. Kolejny, oprócz posiadania zabronionych substancji usłyszy także zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wśród osób zajmujących się przestępczym procederem znajdował się też mieszkaniec powiatu nakielskiego, który w swoim samochodzie przechowywał ponad 150 gramów różnych substancji psychotropowych. Przestępcom wydaje się, że przestaliśmy ich ścigać i skupiamy się na koronawirusie – podkreślają policjanci.

Niektórym osobom okres pandemii może wydawać się idealnym momentem do swoich przestępczych działań. Policjanci jednak, mimo dodatkowych zadań związanych z COVID-19, cały czas dbają o wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a przestępcze działania szybko spotykają się z karą. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz rzecznik pilskiej policji.

Teraz wszyscy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji narkotycznych. Łącznie policjanci przechwycili ponad 1200 gramów amfetaminy, 130 gramów marihuany i ponad 250 tabletek ecstasy. Czarnorynkową wartość towaru szacuje się na 50 tys. złotych.