4 promile alkoholu miał w organizmie kierowca Tira zatrzymany przez pilskich policjantów

2020-05-23 7:28
promile
Autor: KPP Piła

61-letniemu mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

Dyżurny pilskiej komendy otrzymał informację, że na krajowej jedenastce Tir jedzie całą szerokością jezdni. Gdy na ulicy Przemysłowej zatrzymali pojazd okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest kompletnie pijany. W rozmowie z funkcjonariuszami upierał się, że jechał zgodnie z przepisami i jest trzeźwy. Szybko udowodniono mu, że się myli. Kierowcy na podwójnym gazie to prawdziwa plaga – twierdzą policjanci.

To już 75 kierujący pod wpływem alkoholu zatrzymany w tym roku na terenie powiatu pilskiego. Nie będzie pobłażania dla tego typu zachowań. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne i finansowe, ale przede wszystkim może spowodować tragiczne i nieodwracalne skutki.

Mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Tym razem, na szczęście, w porę świadkowie zareagowali i powiadomili policję o pijanym kierowcy Tira. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 61-latek już stracił prawo jazdy, a wkrótce odpowie przed sądem.