Wódka

i

Autor: espensorvik

13-latka bez problemu kupiła wódkę! Sprzedawca może trafić do więzienia

2023-03-16 14:18

Do nietypowej transakcji doszło w jednym ze sklepów monopolowych w Wałczu (woj zachodniopomorskie) . 56- letni sprzedawca, nie miał skrupułów sprzedać nastolatce butelkę wódki.

Dziewczynka musiała jedynie zastosować się do udzielonych wcześniej przez 56-letniego sprzedawcę wskazówek z uwagi na zainstalowany w sklepie monitoring. Wychodzącą ze sklepu nieletnią zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego. 13-latka tłumaczyła, że zakupiony w sklepie alkohol miał być prezentem urodzinowym dla kolegi. Natomiast sprzedawca przyznał się do sprzedaży alkoholu nieletniej i został zatrzymany.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za sprzedaż alkoholu nieletniej może spędzić w więzieniu nawet 2 lata. Dodatkowo sklep w którym pracował straci koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych. 13-latka również poniesie konsekwencje, czeka ją sprawa przed sądem rodzinnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE