fjfjhfgh

i

Autor: pixabay.pl

ZWIERZĘTA

Zwierzęta porzucone na pastwę losu. Pomagają im strażnicy miejscy z Ostrzeszowa

2023-03-30 13:59

Mimo licznych apeli i próśb - sytuacja cały czas trudna. Straż miejska w Ostrzeszowie cały czas boryka się z problemem porzuconych i niechcianych zwierząt. Municypalni tylko w tym roku - w tej sprawie interweniowali już 13 razy. Te dane nie napawają optymizmem.

40 w roku ubiegłym - i 13 w roku 2023. Tyle porzuconych zwierząt uratowali strażnicy miejscy w Ostrzeszowie.

To problem, który nie znika - a wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że cyklicznie - się nasila.

Oprócz porzuconych psiaków często są też telefony do straży miejskiej z prośbą o odebrania takiego - niechcianego - czworonoga. Powodów, czy raczej wymówek jest naprawdę wiele.

Zauważam też, że ludzie pozbywają się niechcianych psów. Wielokrotnie mamy tutaj telefony - że ktoś wyjeżdża za granicę i nie ma, co zrobić ze zwierzakiem lub ktoś dziedziczy dom po rodzinie, która ma zwierzaka i nie chce się nim zaopiekować, czy ktoś się rozwiódł i nie ma co zrobić z czworonogiem, bo żadna ze stron nie chce się nim zająć. Zdarzają się też sprawy typowego porzucenia psów, w sposób bardzo perfidny. Mam wrażenie, że nie każdy wie, że pies - w świetle przepisów kodeksu cywilnego - jest choć żywą, to rzeczą i jeżeli przejmuje się majątek, to ze wszystkim - także ze zwierzętami, którymi trzeba się zająć - mówi komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie, Sławomir Grzegorowski. 

Porzucenie zwierzaka - w świetle prawa - traktowane jest jako jedna z form znęcania się nad zwierzętami, a za to grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

QUIZ. Czy masz dobre serce?

Pytanie 1 z 9
Bezdomny prosi Cię o pieniądze. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE