Zakaz odwiedzin w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia - będą jednak wyjątki

2022-01-25 11:04
izba przyjęć
Autor: ksz

Nie odwiedzicie bliskich przebywających w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia. Szpital wprowadza zakaz odwiedzin w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Wszystko po to, by chronić chorych. Kierownicy oddziałów mogą jednak wpuszczać rodzinę albo bliskie osoby na oddział pod pewnymi warunkami.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia zdecydowało o wstrzymaniu odwiedzin na wszystkich oddziałach. Zakaz obowiązuje do odwołania. Wszystkiemu winna jest pandemia i rosnąca liczba zakażeń. Będą jednak wyjątki. Kierownicy oddziałów mogą dopuścić rodzinę czy bliskie osoby, by zobaczyły się z pacjentem pod pewnymi warunkami.

W wyjątkowych sytuacjach - stany terminalne, długotrwałe pobyty, złe rokowania, kierownicy mogą w trybie indywidualnym podjąć decyzję o możliwości odwiedzin z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego.

Mówi dyrektor ds. medycznych Jarosław Iwaszkiewicz.

W pozostałych przypadkach odwiedziny nie będą możliwe. Jeżeli chcemy przekazać jakieś rzeczy choremu to tym zajmie się personel. Trzeba je zostawić przy wejściu C do szpitala. Otwarta będzie jeszcze Izba Przyjęć, a pozostałe wejścia zostaną zamknięte. Pilnować ich będzie ochrona.

Starogard Gdański. 10-tygodniowa dziewczynka nie żyje. Została skatowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE