Wszystkie miejsca zajęte! Czy chorzy będą mieć gdzie się leczyć?

2020-10-13 14:26
coronawirus
Autor: pixabay pixabay/zdjęcie poglądowe

Praktycznie miejsca już nie ma. Dwa oddziały covidowe w regionie pełne. Łóżka dla zakażonych koronawirusem oddano w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i w Pleszewie. Dziś nie ma już wolnych miejsc. A chorych wciąż przybywa!

Szpital w Pleszewie łóżka dla zakażonych COVID - 19 uruchomił w minionym tygodniu. Było ich 20. Ale to okazało się za mało i wojewoda wielkopolski, pozwolił na dodanie pięciu kolejnych. Dziś jest 25 i wszystkie są zajęte.

- Wszyscy pacjenci, którzy trafili na oddział dla zakażonych SARS CoV-2 są hospitalizowani, żadna placówki nie opuściła, mamy komplet – informuje  Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego - Przy czym żadna z osób nie jest w tak złym stanie, by musiała być poddana wentylacji mechanicznej. Na ten moment praktycznie nie mamy już wolnych łóżek covidowych.

Podobnie jest w Ostrowie Wielkopolskim. Oddział covidowy ruszył w niedzielę 11 października. Już pierwsze dnia pojawiło się dziewięciu pacjentów. I z każdą godziną przybywało kolejnych. Dziś wolne są tylko trzy łóżka z respiratorami. 20 - bez- jest zajętych. Ale i to za mało. Dostawiono jeszcze dwa.

Oddziały uruchomiono decyzją wojewody. Służą pacjentom z całej Wielkopolski, choć w większości są to chorzy z naszego regionu.​

Mariusz Brzeźniakiewicz buduje domki dla kotów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.