Wielkopolska pyrą stoi! Konkurs na największego ziemniaka i ziemniaczaną potrawę

2022-08-12 15:12
pyra
Autor: pixabay.pl

Jak wiadomo nie od dziś Wielkopolska to kraina ziemniaków. I właśnie do wszystkich mieszkańców województwa wielkopolskiego - i miłośników ziemniaków i ziemniaczanych potraw skierowany jest konkurs, organizowany już po raz drugi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego ,,Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”.

Głównym celem konkursu jest promocja Wielkopolski i lokalnych potraw. Dlatego też ważne jest, by danie oddawało tradycyjne smaki i aromaty i zostało przyrządzone z bieżących zbiorów, wśród których nie zabraknie pyry i kapusty.

Zgłoszenia można wysyłać do 8 września, elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Rozstrzygnięcie konkursu powinno się odbyć do końca listopada bieżącego roku. Laureaci mogą liczyć na sporą sumkę! Zwycięzca w kategorii NAJWIĘKSZA WIELKOPOLSKA PYRA 2022 zgarnie 1000 złotych, a laureat kategorii na POTRAWĘ Z PYRY zgarnie - 1500 złotych!

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

PO, PZ czy PY – to nie jedyne rejestracje w Wielkopolsce! Znasz resztę?

Pytanie 1 z 9
PK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE