policja ostrów

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Wielkopolscy policjanci wsparciem w powiecie ostrzeszowskim! Z powodu koronawirusa

2020-08-07 15:01

Policyjne wsparcie z Poznania dla powiatu ostrzeszowskiego, głównie dla Mikstatu. To właśnie tam jest największe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. To już blisko pół tysiąca zakażonych. Kilkaset osób jest na kwarantannie.

Dlatego miejscowa policja potrzebuje pomocy, a komenda wojewódzka wysyła 12 - stu swoich ludzi z wydziału prewencji. Funkcjonariusze przez najbliższych 10 dni zmienią adres zamieszkania i pracy, i pilnować będą porządku w powiecie ostrzeszowskim.

Mówi Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Komendy Policji.

I żeby utrzymać tam porządek  i bezpieczeństwo, a przede wszystkim dyscyplinę wśród osób poddanych kwarantannie, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zdecydował o delegowaniu na teren powiatu ostrzeszowskiego policjantów z komendy wojewódzkiej. Ci funkcjonariusze zostaną zakwaterowani na terenie powiatu ostrzeszowskiego i będą oddani do dyspozycji komendanta KPP w Ostrzeszowie. I on będzie im indywidualnie codziennie rozdzielał zadania.

Poznań wspiera Ostrzeszów. Mówi Andrzej Borowiak, rzecznik KWP w Poznaniu

Powiat ostrzeszowski jest - zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia - jednym z najbardziej zagrożonych, oznaczony na czerwono. Od jutra na jego terenie obowiązywać będą nałożone przez resort zdrowia nowe nakazy i zakazy.

Dziś - piątek - w ramach punktu mobilnego - trwa badanie mieszkańców Mikstatu w kierunku koronawirusa. Mieszkańcy reszty powiatu będą badani we wtorek.

Na tym terenie ruszają też dodatkowe kontrole prowadzone przez Sanepid.

Sytuacja jest bardzo poważna, dziś odbyło się także posiedzenie sztabu kryzysowej powiatu ostrzeszowskiego. Na poniedziałek natomiast zaplanowana jest telekonferencja władz powiatu ostrzeszowskiego i starostów powiatów ościennych, by ustalić zasady wspólnego przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa. Tym bardziej, że kilkadziesiąt przypadków zakażenia związanych z ogniskiem w Mikstacie potwierdzono już w powiecie ostrowskim.

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE