​"Widzimy tendencję spadkową" - Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia przyjmuje mniej pacjentów z COVID - 19

2021-04-29 17:10 ksz
ocz
Autor: ksz

Szpital w Ostrzeszowie przyjmuje mniej pacjentów zakażonych koronawirusem. W szczycie III fali pandemii obłożenie było prawie pełne. Na 84 łóżka zajętych było 82. Na dziś na oddziale covidowym przebywa prawie 50 osób. 2 podłączone są do respiratorów. Czy w takim razie odmrożone zostaną chirurgia i interna?

Szpital częściowo jednoimiennym jest już pół roku. Przyjmuje pacjentów z Ostrzeszowa jak i ościennych powiatów. W tym czasie przyjęto setki chorych, mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Magdalena Puziewicz - Karpiak.

Od listopada cały czas jesteśmy tym szpitalem jednoimiennym i w tym czasie do dnia dzisiejszego odnotowaliśmy przyjęciu prawie 600 chorych, zakażonych wirusem SARS-COV-2 oraz no niestety - ta statystyka jest przykra - bo odnotowaliśmy też ponad 120 zgonów.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni kiedy było maksymalne obłożenie, dochodzące do 82 łóżek, teraz widzimy tendencje spadkową jeśli chodzi o ilość pacjentów covidowych i w dniu dzisiejszym jest ich 49.

Dodaje dyrektor do spraw medycznych OCZ Jarosław Iwaszkiewicz.

Szpital liczy, że dzięki spadkowi przyjmowanych pacjentów z koronawirusem powoli odmrażana będzie interna oraz oddział chirurgiczny, które teraz przekształcone są na oddział covidowy.

Dla pacjentów covidowych budowany jest teraz oddzielny obiekt, tak by zapewnić im miejsce podczas ewentualnej IV fali pandemii, przy jednoczesnym działaniu podstawowych oddziałów.