Uwaga kierowcy! Ruszyła przebudowa odcinka Renta - Podrenta w Kraszewicach. Są utrudnienia

2020-02-06 11:12
renta-podrenta
Autor: Konrad Kuświk/archiwum prywatne

Na odcinek Renta - Podrenta w Kraszewicach, czyli ulicę Kwiatową weszli już drogowcy. Wójt gminy Konrad Kuświk apeluje o ostrożność. Remont przeprowadzony zostanie na długości 2.395 m. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca, ale niewykluczone, że drogowcy skończą szybciej. Na samej modernizacji nawierzchni się jednak nie skończy. Co jeszcze zostanie wykonane? O tym w dalszej części artykułu.

Wykonawca prac, wyłoniony w wyniku przetargu,  zapewnia że remont zakończy się szybciej niż pierwotnie zakładano. Kierowcy jednak nie szybciej niż w czerwcu, pojadą zmodernizowaną, ponad 2 kilometrową ulicą Kwiatową. Prace już wystartowały, więc z utrudnieniami trzeba się liczyć. Jak informuje wójt Kraszewic Konrad Kuświk, prace obejmą nie tylko naprawę nawierzchni.

Na całym odcinku zostanie ułożona nowa masa asfaltowa w dwóch warstwach na szerokości jezdni 5,5 m. Ponadto zostaną wzmocnione pobocza, uregulowane oraz wykonane nowe studzienki ściekowe, przepusty, rowy odwadniające, przebudowany zostanie ściek przykrawężnikowy, wyregulowane na nowo będą zjazdy na posesję. Oprócz tego powstaną nowe perony autobusowe i wyniesione przejścia dla pieszych, bariery ochronne, nowe znaki drogowe w tym oznakowanie świetlne przejść. W pierwszej kolejności podjęto prace nad przedłużeniem istniejącego chodnika wzdłuż miejscowości.

czytamy na facebookowym profilu wójta Kraszewic.

Wartość całkowita prac wyniesie 1.631.876,29 zł. Część pieniędzy tj. 970.821 zł pochodzi z dofinansowania z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE