Ursusem na podwójnym gazie - rolnik miał ponad 3 PROMILE

2021-10-19 12:47
rolnik
Autor: KPP Kępno

Policjanci przypominają, że trzeźwość obowiązuje nie tylko kierowców aut, ale także traktorzystów. W Trzebieniu w powiecie kępińskim mundurowi z tamtejszej Komendy zatrzymali do kontroli drogowej rolnika, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci się nie mylili. Dodatkowo traktor był w bardzo złym stanie technicznym.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej w Trzebieniu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Ursusa. Traktorzysta jechał całą szerokością drogi i mundurowi podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Nie pomylili się.

Uwagę policjantów przykuł między innymi stan techniczny pojazdu oraz bardzo oryginalny styl jazdy traktorzysty. 42 – letni mieszkaniec Opatowa kierował ciągnikiem marki Ursus znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Mówi rzecznik Komendy Policji w Kępnie sierż. Rafał Stramowski.

Rolnik nie wrócił do prac na polu. Od razu trafił do aresztu. Teraz odpowie przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE