dgf

i

Autor: JL

WYSTAWA

Unikalne ilustracje Jana Szancera na wystawie w czernikowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

2023-03-31 16:00

Sentymentalna podróż do lat dzieciństwa w ostrzeszowskiej bibliotece. Brzmi ciekawie? Taką możliwość mamy teraz zaglądając na pierwsze piętro książnicy, gdzie z okazji 50. rocznicy śmierci ILUSTRATORA LEGENDY powstała mini ekspozycja - z najpiękniejszymi rysunkami JANA MARCINA SZANCERA.

Drugie życie starych książek. Taką szansę oferuje zaczytanym pozycjom biblioteka w Ostrzeszowie. W holu na pierwszym piętrze możecie tam teraz zobaczyć wyjątkowe - choć nieco sfatygowane już książki z ilustracjami JANA MARCINA SZANCERA.

Artysta jest autorem rysunków do blisko 300 książek - zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. To m.in. Akademia Pana Kleksa, Brzechwa dzieciom, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Pinokio, czy Baśnie Andersena. 

Mini ekspozycja została przygotowana z okazji 50. rocznicy śmierci ilustratora.

sdgg

i

Autor: JL
gsgs

i

Autor: JL

Jesteśmy znane z tego, że staramy się wykorzystywać każdą rzecz. Teraz przyszła kolej na stare, zaczytane, zniszczone, czy wycofane z naszego księgozbioru książki. Z okazji pierwszego dnia wiosny, kiedy przypada też Światowy Dzień Poezji oraz - przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci znanego ilustratora, przede wszystkim książek dla dzieci - Jana Marcina Szancera - zorganizowałyśmy mały kącik, gdzie w holu na pierwszym piętrze można zobaczyć próbkę twórczości mistrza. W ramach i antyramach są wywieszone ilustracje z książek, które były już zaczytane i przeznaczone na makulaturę. Na ekspozycji są też książki, które cały czas można u nas wypożyczyć. To prawdziwe perełki - nie ma przedruków, czy wznowień tych wydawnictw. Są to przede wszystkim ,,Akademia Pana Kleksa'', ,,Pinokio'' oraz zbiory wierszy - mówi Dorota Owczarczak, dyrektor biblioteki. 

Mini wystawę poświęconą twórczości Jana Marcina Szancera możecie podziwiać do końca kwietnia.

shhs

i

Autor: JL
fdsgfsd

i

Autor: JL

QUIZ. Jakiego nazwiska brakuje w tytule tej książki? 7 na 10 to minimum!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Słynni bracia z powieści Fiodora Dostojewskiego nazywali się:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE