puchar

i

Autor: FB LOTTO SUPERLIGA

SPORT

UKS PIAST Ostrzeszów rozpoczyna walkę w barażach o LOTTO Superligę

2023-05-26 8:43

Przed nimi ogromne wyzwanie - i ogromna szansa. UKS PIAST Ostrzeszów rozpoczyna walkę w barażach o LOTTO Superligę. Ich bezpośrednim rywalem jest Poltarex Pogoń Lębork. Pierwszy mecz o awans ostrzeszowianie rozegrają na wyjeździe - i to już w najbliższą niedzielę, drugi z kolei - na własnym parkiecie - zagrają 10 czerwca.

Najpierw zagrają na wyjeździe - potem na własnym parkiecie.

28 maja i 10 czerwca. Te daty warto zapisać w swoich kalendarzach, bo to właśnie wtedy rozegrany zostanie dwumecz między UKS PIAST Ostrzeszów, a drużyną Poltarex Pogoń Lębork.

Ostrzeszowianie nie lekceważą przeciwnika, bo ten ma za sobą już sezon w superlidze. Mimo to do planowanych spotkań podchodzą bez presji, bo i tak ich walka w barażach o awans to ogromny sukces, którego przed rozpoczęciem sezonu w ogóle nie zakładali.

Mamy pozytywne nastawienie, bo to nie my jesteśmy faworytem. To Pogoń Lębork musi, my - możemy. Jeszcze w poprzednim sezonie nasi przeciwnicy rywalizowali na parkietach LOTTO Superligi. Na pewno mają w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników, takich jak chociażby bracia Dosz, Marek Prądzyński, czy Łukasz Kaproń. Niedawno, na Akademickich Mistrzostwach Polski drużyna w składzie Adam Dosz, Sławomir Dosz i Łukasz Kaproń zajęła drugie miejsce w Polsce, wygrywali z zawodnikami z LOTTO Superligi, także na pewno ich forma jest wysoka, ale nam się z tej pozycji underdoga zawsze dobrze atakowało, ponieważ - do tego sezonu podchodziliśmy z takim zamiarem, żeby się utrzymać. Nie nakładaliśmy na siebie presji i to przyniosło pozytywne skutki, bo jesteśmy w barażach o LOTTO Superligę, wykonaliśmy plan w 200%, także ta presja dla nas na pewno jest mała. Myślę, że zagramy swój najlepszy tenis, a na co to pozwoli - czas pokaże. Pozytywnie patrzymy na ten dwumecz i myślimy, że jesteśmy w stanie powalczyć, jak równy z równym - mówi prezes UKS PIAST Ostrzeszów, Jarosław Krzywaźnia. 

Pierwszy barażowy mecz już w najbliższą niedzielę. Początek o godz. 17:30.

Na własnym parkiecie ostrzeszowianie zmierzą się niespełna dwa tygodnie później - 10 czerwca.

Partnerem medialnym Piasta jest Radio Eska.

Quiz. Tych tekstów nigdy nie usłyszysz od matki. Sprawdź, czy rozpoznasz je wszystkie

Pytanie 1 z 11
Czego mama nigdy nie powie, kiedy masz posprzątać swój pokój?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE