znak drogowy

i

Autor: pixabay.pl

Tutaj trwają prace remontowe. Co, gdzie i kiedy będzie działo się na ostrzeszowskich ulicach?

2023-02-06 13:44

Cały czas sporo dzieje się na drogach w regionie. Jedne prace się kończą, a inne zaczynają. To wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom większy poziom bezpieczeństwa, jak i - komfort jazdy. Cały czas kierowcy muszą uważać m.in. na ulicach Wiejskiej oraz Bukowej w Ostrzeszowie. Na tym jednak nie koniec. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na modernizację ulic w centrum miasta.

To był bardzo intensywny początek roku.

Na drogach w regionie, jak i w samym Ostrzeszowie sporo się działo.

Teraz kierowcy muszą jeszcze mierzyć się z utrudnieniami na ulicy Bukowej i Wiejskiej, a już za moment zostanie ogłoszony przetarg na kolejne prace remontowe - tym razem na ulicach w centrum miasta.

Zakończyliśmy prace, które toczyły się jeszcze w ostatnim miesiącu. To była ulica Trzech Stawów i Mokra na Olszynie, ulica Stawowa i Rataja w Ostrzeszowie. I te prace są już zakończone. Natomiast jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ulic w centrum miasta, czyli ulica Chmielna, Garncarska i Piekary. To będzie bardzo duże zadanie, które w tym roku będzie realizowane. Natomiast myślę, że początek prac przed nami, dopiero w drugim kwartale tego roku - mówi burmistrz, Patryk Jędrowiak. 

Przebudowa ulic w centrum miasta wraz z modernizacją sieci kanalizacyjno - wodociągowej to jedno z najważniejszych i najdroższych zadań w tegorocznym budżecie miasta.

Całkowity koszt inwestycji to 2,7 mln złotych.

QUIZ: Kultowe marki w PRL-u! Każdy o nich marzył! Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początku lat 80 największą „wiochą” było noszenie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE