Turniej Aerobiku Grupowego za nami - ostrzeszowskie i kobylogórskie teamy na podium!

2020-02-28 18:04
aerobik
Autor: ksz

W piątek 28 lutego w Kobylej Górze odbył się Turniej Eliminacyjny w Aerobiku Grupowym o Puchar Wójta Gminy Kobyla Góra. W zawodach wzięły udział 24 drużyny z Wielkopolski, w tym dwie z Ostrzeszowa i dwie z Kobylej Góry. Gimnastyczki z naszego regionu świetnie wypadły. Każda drużyna z powiatu ostrzeszowskiego stanęła na podium.

Turniej Kwalifikacyjny w Aerobiku Grupowym odbył się w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku organizacja eliminacji przypadła Kobylej Górze. Ostrzeszowskie zespoły, czyli drużyny z 1 LO w Ostrzeszowie, Zespołu Szkół numer 1 z Ostrzeszowa i dwa teamy ze Szkoły Podstawowej z Kobylej Góry świetnie wypadły. To efekty wieloletnich treningów.

Trenujemy pełną parą. I szkoły ostrzeszowskie i szkoła z Kobylej Góry są od wielu lat w czołówce województwa, stąd też takie zaangażowanie i pomysł na organizacje turnieju. 

Mówi Grażyna Dera, trenerka drużyny z Zespołu Szkół numer 1 w Ostrzeszowie.

Jury oceniało drużyny w kilku kategoriach: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej i licealiada. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Igrzyska dzieci:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Raszkowie

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Lesznie

Igrzyska młodzieży szkolnej:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Ponicach

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Raszkowie

Licealiada:

ex aequo zwyciężyły drużyny z 1 Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie i Zespół Szkół numer 1 w Ostrzeszowie

3 miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie

Mistrzostwa w Aerobiku Grupowym w Kobylej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE