Tragiczny wypadek w Książenicach - nie żyje kobieta

2021-04-24 8:45 ksz
wypadek
Autor: OSP Grabów nad Prosną

Do wypadku doszło w piątek, 23.04 około godziny 19:45. Jak ustaliły służby kierująca - 51-letnia kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo. Niestety pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 449 w Książenicach w gminie Grabów nad Prosną. W akcji ratunkowej udział brały 3 zastępy straży pożarnej - OSP Bukownica, OSP Grabów nad Prosną, a także JRG Ostrzeszów.

Po przybyciu ustalono, że samochód osobowy uderzył w drzewo, a nieprzytomny kierowca znajduje się w pojeździe. Działania utrudniało usytuowanie samochodu (głęboki rów, miękkie pole uprawne). Wykonano dostęp do osoby przy pomocy sprzętu hydraulicznego, a następnie ewakuowano z pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej. Miejsce osłonięto parawanami.Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednak po kilkudziesięciu minutach lekarz ZRM stwierdził zgon. Konieczne było dalsze zabezpieczenie miejsca zdarzenia i oświetlenie terenu akcji do czasu zakończenia działań operacyjnych Policji. Droga była zablokowana przez prawie 4 godziny.

Informuje Ochotnicza Straż Pożarna z Grabowa nad Prosną.

Kobieta najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

51-latka była nauczycielką matematyki w Zespole Szkół numer 1 w Ostrzeszowie. O jej śmierci szkoła poinformowała w mediach społecznościowych.