"Tęczowy piątek" prowadzi do deprawacji młodzieży! Grzmi radny powiatowy. ZS2 ma problemy

2020-02-04 10:14 ksz
LGBT
Autor: ksz radny powiatu ostrzeszowskiego Stanisław Hemmerling

W październiku ubiegłego roku w ponad 200 szkołach w Polsce odbył się "tęczowy piątek". Był to dzień poświęcony pogadankom o tolerancji dla środowisk LGBT. W akcję włączył się także Zespół Szkół numer 2 w Ostrzeszowie. Nie wszystkim jednak to się spodobało. Radny PiS powiatu ostrzeszowskiego Stanisław Hemmerling już po raz drugi podczas powiatowej sesji zabrał w tej sprawie głos. Jakie ma uwagi?

Radny Stanisław Hemmerling swoje oburzenie dla tej akcji wyraził podczas grudniowej sesji powiatu ostrzeszowskiego. Wówczas o wyjaśnienie sytuacji poprosił w pisemnej interpelacji. Odpowiedź starosty najwyraźniej go nie usatysfakcjonowała, bo do tematu wrócił raz jeszcze podczas ostatnich obrad. 

Dlaczego szkoła pragnie promować wśród młodzieży antywartości podważające prawa naturalne i godność rodziny mężczyzny i kobiety? Czy te niegodne praktyki odbywały się w szkole za zgodą kuratora oświaty? Czyżby nikt z grona nauczycieli w szkole z pedagogiem nie zauważył zgubnych skutków wśród młodzieży promowania deprawacji sumienia?

- mówi radny Hemmerling. "Tęczowy piątek" uzgodniony był z radą rodziców i dyrekcją. Poza tym były to tylko lekcje o tolerancji, a nie promowanie LGBT, czy przekonywanie uczniów do uznawania tej ideologii, odpowiedział nauczyciel z Zespołu Szkół numer 2 w Ostrzeszowie Dariusz Świtoń.

- Nie było w ogóle promowania wartości środowisk LGBT. Chodziło bardziej o równość, tolerancje. To były tylko i wyłącznie rozmowy wychowawców z uczniami w klasach na godzinach wychowawczych.

Temat wzięła również pod lupę powiatowa komisja oświaty. Nie doszukała się żadnych nieprawidłowości.